Veveří

Jde o jeden z nejrozsáhlejších a nejstarších hradních areálů nejen na Moravě ale i v celé v ČR. Tyčí se na vysoké skále nad Brněnskou přehradou, nad soutokem řeky Svratky a potoka Veverky. Vznikl na přelomu 12. a 13. století jako malý, prostýlovecký hrad, později se razantně rozšířil a vzniklo zde centrum rozsáhlého šlechtického panství.

Po válce byl nevhodně využíván a začal chátrat a pustnout. V nynější době se stále postupně renovuje. Během své rekonstrukce je zpřístupněn. Prohlídky jsou velmi netradiční a návštěvníci se tak mohou dostat přímo na místa, kde právě probíhají rekonstrukční práce. Expozice se tak každým rokem znatelně mění.

Pension Nika je od hradu Veveří vzdálen asi 13km autem, můžete se tam dostat ale i autobusem s přestupem v obci Hvozdec, nebo Veverská Bítýška a samozřejmě je tu i síť cyklostezek a turistických tratí.

Více informací


Chystáte se navštívit hrad Veveří?

Hledáte Pensiony v okolí Brna? Ubytujte se u nás v pensionu Nika, najdete velmi kvalitní a cenově dostupné ubytování v blízkosti Brna a jiných atraktivních moravských lokalit. Pension Nika ubytování.

Zpět na Pension Nika, ubytování v okolí Brna


Zpět